Mentorprogram
Forrás: PTE TTK Dékáni Hivatal
Mentorprogram
A TTK Mentorprogram célja, hogy a hallgatóknak segítséget nyújtson a lehető legszemélyesebb keretek között. Ha úgy érzed elakadtál a tanulmányaidban, elhatalmasodott rajtad a stressz, vagy bármilyen egyéb segítségre szorulnál, keresd a szakodnak megfelelő mentoroktatót és mentorhallgatót.
Keress bennünket bátran, ha
- elveszettnek érzed magad a tanulmányi adminisztrációban
- nehézségeid adódtak a tanulmányaidban, vizsgáidban
- motivációra, támogatásra lenne szükséged
Ha szeretnél új skilleket elsajátítani, fejlődni, ajánljuk figyelmedbe a TTKredit programunkat, amelyről itt olvashatsz bővebben.
Mentoraink
Dr. Ősz Katalin – vezető mentor
A Természettudományi Kar oktatási dékánhelyettese vagyok, vegyész végzettséggel, illetve a kémiatanár képzés szakfelelőse - ez utóbbi már több, mint 10 éve, 2018-ig a Debreceni Egyetemen, majd 2018-tól a Pécsi Tudományegyetemen. A természettudományos tanárképzés az egyik szívügyem, a kémia pedig a másik, egy országos kémiaversenynek, az Irinyi versenynek a versenybizottsági elnöke is vagyok. Bármilyen természettudományi területen tanuló hallgatók fordulhatnak hozzám, fogok tudni segíteni megoldani a kérdéseket, vagy legalábbis abban, hogy megtaláld azt a kollégát, aki segíteni tud.
E-mail: oszk
Dr. Pirisi Gábor – oktatói mentor – Földrajzi és Földtudományi Intézet
A Társadalomföldrajzi és Urbanisztikai tanszék oktatója és a Földrajzi és Földtudományi Intézet oktatási koordinátora vagyok, illetve 2024 őszétől már az intézet kijelölt mentoroktatója is. Ennek megfelelően a földrajzi és földtudományi alap-, a geográfus és geoinformatikus mester-, valamint a földrajzot érintő osztatlan tanári képzéseken tanulók fordulhatnak hozzám bizalommal. Hosszú évek óta foglalkozom tantervi és órarendi ügyekkel, tudok segíteni adminisztratív elakadások megoldásában, konfliktusok kezelésében, szükség esetén a megfelelő korrepetitor megtalálásában. Mi itt az intézetben azon vagyunk, hogy diplomához segítsünk mindenkit, aki minket választott, kiemelt figyelmet fordítva a tanárképzés sokszor nehezen összeegyeztethető követelményeinek teljesíthetőségére. Ez az út néha nehéz, periglaciális felszínformák és az Alpok csúcsai között kell botladozni, de sose hagyjon el Benneteket a remény!
E-mail: pirisi.gabor
Gábor Szilvia – hallgatói mentor – Földrajzi és Földtudományi Intézet
Gábor Szilvia vagyok negyedik éves földrajz-történelem osztatlan tanári szakos hallgató. Szeretnék azon hallgatótársaimnak segítőkezet nyújtani, akik kicsit elveszettnek érzik magukat az egyetemi légkörben. Akár tanári szakos vagy földrajzos vagy és segítségre lenne szükséged, nyitott vagyok egy beszélgetésre, személyes találkozóra. Ha bármi gondod lenne, kérlek keress bizalommal!
E-mail: gabor.szilvia98
Kugler Valentin – hallgatói mentor – Kémiai Intézet
Sziasztok, harmadéves kémiás hallgató vagyok, és hiszek abban, hogy a kémiát akkor lehet a legkönnyebben megérteni, ha elmélyülünk az általunk érdekelt témában. Ekkor szembesülünk igazán azzal, hogy a kémia összes területe szorosan összefonódik. Ez a realizáció ad motivációt az új információk befogadására. Célom, hogy a kémia elsőre ijesztőnek tűnő részeit, úgy mutassam be nektek, hogy könnyen emészthető legyen és kapcsolódjon érdeklődési köreitekhez.
E-mail: valentie.kugler.7
Fésüs Ádám – hallgatói mentor – Sporttudományi és Testnevelési Intézet
Elsőéves PhD hallgató vagyok a Biológiai és Sportbiológiai Doktori Iskolában. Korábbi tanulmányaimat itt végeztem a Természettudományi Karon földrajztanár- testnevelő tanár szakon. Már a graduális képzésen törekedtem arra, hogy segítséget nyújtsak minden olyan szaktársamnak, akik tanulmányain felül extra sport-, vagy kutatási tevékenységet vállaltak, vagy nehézségei adódtak a kritikus tantárgyakkal. Ezt ma már szervezett keretek között tehetem a Mentorprogram keretein belül. Keressen bátran minden olyan tanár-, edző-, sportszervezés szakos hallgató, aki motivált tanulmányai elvégzésében, de problémái adódtak tanulmányai előrehaladásával. Szintúgy kereshetnek azon hallgatók, akik szeretnének egyetemi tanulmányukon felül extra sport és/vagy kutatási tevékenységeket vállalni, de nem ismerik lehetőségeiket, vagy nem tudják, hogy tegyék meg az első lépéseket.
E-mail: fesusadii4
Sebesi Balázs – oktatói mentor – Sporttudományi és Testnevelési Intézet
Korábban én is itt tanultam, így pontosan tudom, milyen érzés néha elakadni a tanulmányi „akadálypályán”, és mennyit jelent, ha valaki ott van, hogy átemeljen a nehezebb szakaszokon. Oktatóként és témavezetőként igyekszem továbbadni mindazt, amit egykori tanáraimtól tanultam, különös tekintettel a tehetséggondozásra. Az oktatásban a modern pedagógiai módszereket és digitális eszközöket igyekszem alkalmazni, hogy a hallgatók a legnaprakészebb tudással készülhessenek fel a jövő kihívásaira, és közben élvezzék is a „játékot”. Mentorként hiszek abban, hogy minden hallgató útja egyedi, ezért elsőként az érdeklődési köreiket térképezem fel, és erre építve segítem őket céljaik elérésében. Számomra az alkalmazkodóképesség a siker egyik kulcsa, ezért arra törekszem, hogy ne csak tudást, hanem olyan szemléletet is közvetítsek, ami segíti a hallgatókat a változások kezelésében. A mentorprogramban a sportszakos hallgatók számára nyújtok iránymutatást, hogy eredményesen haladhassanak saját útjukon.
E-mail: sebesi.balazs
Mészáros Anna – Hallgatói mentor – Matematikai és Informatikai Intézet
Mészáros Anna hatodéves matematika-fizika tanárszakos hallgató vagyok. Jelenleg az összefüggő iskolai gyakorlatomat végzem a Pécsi Janus Pannonius Gimnáziumban. Emellett a Matematika és Informatika Intézetben viszek gyakorlatot. A matematika tanárszakos hallgatók kereshetnek kérdéseikkel.
E-mail: anna.meszaros2000.2
Kőmíves Norbert – hallgatói mentor - Matematikai és Informatikai Intézet
E-mail: norbertkomives1
Dr. Király Balázs – oktatói mentor – Matematikai és Informatikai Intézet
E-mail: kiralyb
Jenák Ildikó – oktatói mentor – Matematikai és Informatikai Intézet
E-mail: jenak.ildiko
Gárdos Borbála – hallgatói mentor – Biológiai Intézet
Gárdos Borbála vagyok, harmadéves angol-biológia tanárszakos hallgató. Főként azok számára tudok támogatást nyújtani, akik angolból vagy biológiából igényelnek korrepetálást, vagy tanulási nehézségekkel küzdenek ezen a területen. Más szakok hallgatói is bátran fordulhatnak hozzám, ha tanulási módszerekben van szükségük útmutatásra. Időpont-egyeztetésre e-mailben, Facebookon vagy személyesen van lehetőség.
E-mail: gardosborbalaa
Dr. Pollák Edit – oktatói mentor – Biológiai Intézet
E-mail: peditmail
Pinke Diána – mentálhigénés segítő, oktatói mentor – Kémiai Intézet
A kar hallgatóinak 2025. tavaszától mentálhigiénés és tanulmányi információs tanácsadói szolgáltatást nyújt a Természettudományi Kar. Ennek keretében felkereshettek 50 perces foglalkozásokra az alábbi témákban:
- beilleszkedési- és tanulási nehézségek
- tanulmányi előrehaladási kihívások
- időbeosztás optimalizálása
- szorgalmi- és vizsgaidőszak megtervezése
- SMART célállítás
- a kitűzött tanulási- és vizsgacélok elérése
- tanulási- és vizsgaszorongás
- az egyetemi élet és magánélet összeegyeztetése
- teljesítményoptimalizálás
- teljesítményszorongás
- kudarckerülés
- tanulásmódszertan
- egyéb hallgatói kihívások
Ha úgy érzed, hogy nehezen alkalmazkodsz az egyetemi elvárásokhoz, szeretnéd elérni a tanulmányi céljaidat, fejlesztenéd a tanulási módszereidet, esetleg segítene, ha megbeszélhetnéd a tanulmányi bizonytalanságaidat valakivel, szívesen támogatlak!
Kérlek, írd meg, hogy milyen témával szeretnél foglalkozni és egyeztetünk időpontot a konzultációra. A téma függvényében 2-6 alkalom szükséges. Mentoroktatóként a Kémiai Intézet hallgatói fordulhatnak hozzám.
E-mail: dpinke